top of page

GRAY GROUP Kurucusu Melih Işık, Eskişehir Ekspres Habere Konuk Oldu.

Şirket kurma evresine gelene kadar yaşadıklarını okurları için paylaştı.

Küçük yaşlardan gelen teknoloji aşkını hobiye çevirdi, sonrasında ise kendine ait şirketini kurdu. 19 yaşında GRAY METU GROUP Teknoloji Lojistik & Tekstil LTD.ŞTİ olarak ilk grup şirketini kuran Melih Işık isimli genç girişimci, gençlere de örnek olmanın gururunu yaşıyor. Lojistik ulaştırma ve motokurye filo hizmeti, teknoloji, otomasyon yazılımları, e-Ticaret alanlarında hizmet veren Işık, şirketinin kısa sürede yükselme öyküsünü Eskişehir Ekspres okurları için paylaştı.


19 yaşında ilk şirket

19 yaşındayken ilk şirketini kurduğunu aktaran Işık, “Bu işlerimi ticari alanda ilerletmek için 19 yaşımda ilk grup şirketimi kurdum ve ilk işletmemi açmış bulundum. Anadolu ve Ankara Üniversitelerinde ön lisans eğitimlerimi tamamlarken aynı zamanda pandemi süreciyle birlikte gelişen ve yoğun ilgi gören online sipariş hizmetleri alanında da iki farklı hizmet ve faaliyete başlamış bulundum. Bunlardan birisi gıda ve ilaç lojistiği diğeri ise e ticaret. Çok kısa sürede çalışmalarımın ve başarılarımın karşılığını almaya başladım. Çeşitli zincir marketlere ve birçok anlaşmalı restoranlara gıda ve ilaç taşımacılığı hizmeti vererek birçok kişiye lojistik ve ulaşım alanında istihdam kapısı açmış oldum” diye konuştu.

Talepler arttı, şirket büyüdü

Işık şöyle devam etti;


“Pandemi ile oluşan ekonomik kriz içerisinde kendim için büyük bir risk almıştım, sektör açıklığından ve kaliteli hizmet vermekle birlikte büyük risk alarak girdiğim faaliyet alanında mali verilere dayalı olarak 2021 yılının son çeyreği ile birlikte 22.000 adrese dağıtım gerçekleştirdi. Ve bu benim için çok büyük bir rakamdı. Şirketimin değeri böylelikle kısa sürede yine yükselmekle birlikte taleplerin de artmasına neden oldu. Şimdi ise çok yakında açılacak olan Türkiye’de gelişip kısa sürede Avrupa Şubesi ile lojistik hizmeti veren en genç girişimci olmanın gururunu yaşamak üzereyim. Tüm bu süreci ise yaklaşık 3 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirmek benim için ayrı bir gurur. şeklinde ifadelere yer veren genç girişimcinin bir sonraki hamlesi merak konusu oldu.

44 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page