top of page

İşte TV’lerin yeni işlemcisi: MediaTek MT9638

MediaTek denildiğinde akıllara telefonlar için üretilen işlemciler geliyor olsa da, Tayvanlı üretici birçok farklı cihaz için işlemci üretimi gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 4K çözünürlük sunan akıllı televizyonlar için geliştirdiği MediaTek MT9638 işlemcisini duyurdu. Tabi işlemcinin tek yeteneği 4K çözünürlük değil.

MediaTek, yeni işlemcisinin, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmak adına yapay zeka teknolojilerinin entegre edildiği APU ile üretildiğini açıkladı. İşlemcide, grafik birimi olarak düşük enerji tüketiminin sağlanması için ARM Mali-G52 tercih edildi. CPU tarafında ise ARM Cortex-A55 kullandığını belirletelim.


MediaTek MT9638 özellikleri

Akıllı televizyonlara güç verecek olan işlemci, değişken yenileme hızı desteğini de beraberinde getiriyor. MediaTek MT9638, MEMC teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Bu sayede hareket tahmini ve hareket telafisi gibi özellikler de kullanıcılara sunuldu. Şirket, bu yeni işlemcide HDMI 2.1 portuna yer verdi. Ek olarak, HDR 10+ görüntü işleme teknolojisi de diğer dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi.
14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page